به سایت چهارمین سمینار تخصصی طب سنتی خوش آمدید

رئیس سازمان غذا و دارو: وضعیت مصرف نمک و شکر ایرانی ها خوب نیست

21 تیر 1395
Published in اخبار

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، اظهارداشت: وضعیت مصرف شکر، نمک و چربی ها در بین مردم خوب نیست.

دکتر-رسول-دیناروند-معاون-وزیر-بهداشت

به گزارش ستاد خبری و به نقل از مهر، دکتر رسول دیناروند در همایش بین المللی پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر با اشاره به هدف‌گذاری سازمان غذا و دارو تا سال ۲۰۲۵، گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا مصرف نمک و سدیم را به میزان ۳۰ درصد در کشور کاهش دهیم که تا سال ۲۰۱۸ باید کاهش ۱۵ درصدی این موارد محقق شود.

وی با بیان اینکه در زمینه مصرف نمک، شکر و چربی وضعیت خوبی نداریم، افزود: در حوزه فرآورده‌های غذایی اقدامات ما از دو سال گذشته آغاز شد، بطوریکه بر اساس این اقدامات شرکت‌هایی که فرآورده‌های ناسالم تولید می‌کنند از تبلیغ محصول خود ممنوع هستند و شرکت‌هایی که فرآورده‌های آنها از نظر سلامت مورد تایید ماست، مورد حمایت سازمان غذا و دارو بوده و حتی در مراسم رونمایی فراورده‌های آنها نیز شرکت می‌کنیم.

دیناروند با بیان اینکه از ۲۰ ماه گذشته ابلاغیه موضوع درج چراغ راهنمای تغذیه بر روی فرآورده‌های غذایی صادر شد، گفت: اکنون بیش از ۶۰ درصد فرآورده‌ها دارای چراغ راهنمایی تغذیه هستند. البته در برخی استان‌ها درج چراغ راهنمای تغذیه به ۱۰۰ درصد فراورده‌ها رسیده و کمترین درصد درج آن در برخی استان‌ها ۴۰ درصد است.

وی افزود: در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ توانستیم در فرآورده‌هایی که منشاء اصلی‌ آنها نمک است، این ماده را به میزان ۱۰ درصد کاهش دهیم که ضوابط فنی آنها اصلاح شده، اما در برخی ضوابط اصلاح ملی نیاز است که این کار در حال انجام است. همچنین توانستیم میزان نمک را در پنیر از ۴ درصد به ۲ درصد برسانیم و همچنین میزان نمک نان را از ۲ درصد به ۱.۸ درصد برسانیم. در عین حال میزان شکر نیز در نوشابه‌ها و آبمیوه‌ها به میزان ۱۰ درصد کاهش یافت.

دبیرخانه دائمی

آدرس:
تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، نرسیده به توانیر، بن بست علی نعمتی، پلاک7

تلفن:
+(021) 88203845
فکس:
+(021) 88198520
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت موسسه:
www.rasayesh.com

markerآدرس شرکت در گوگل مپ

درباره سمینار

طب سنتی ایران، دانشی آمیخته با هنر و فراست و ذخیره‌ای برخاسته ازحکمت خسروانی اهالی ایران زمین است که با محک تجربه در طول سالیان حیات انسان آزموده شده است. طب سنتی با ریشه ده هزار ساله، انسان را فقط از بعد مادی نمی­نگرد بلکه به ابعاد دیگر وجود وی نیز توجه دارد. در این دیدگاه، حفظ سلامت مقدم بر درمان است، و توجه به روش زندگی و تامین هوای سالم، تغذیه درست، فعالیت کافی، استراحت به اندازه و تعادل حالات روحی- روانی شعار طب سنتی ایران است.

ادامه مطلب...